Rozwiązanie dla 787 zatwierdzone

Organy regulacyjne na całym świecie zatwierdzają ulepszenia systemu akumulatorów 787

Wiele miesięcy wytężonej pracy setek osób, zarówno pracowników Boeinga, jak i osób spoza firmy zaowocowało w poniedziałek 29 kwietnia 2013 zatwierdzeniem przez organy regulacyjne na całym świecie ulepszeń akumulatorów Boeinga 787. W ten sposób poszły one w ślad Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), która ogłosiła swoją decyzję w piątek 26 kwietnia. Oznacza to, że organy regulacyjne z Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Azji, Afryki oraz Bliskiego Wschodu uznały, że zmiany w systemie akumulatorów Boeinga 787 jak również ich zatwierdzenie spełniają wymogi bezpieczeństwa a linie lotnicze na całym świecie mogą wznowić loty Boeingów 787.

Pasażerowie, którzy w kolejnych miesiącach i latach znajdą się na pokładzie samolotów Boeing 787, powinni wiedzieć, że podczas gdy ulepszenia systemu akumulatorów w 787  są rezultatem setek tysięcy godzin prac, sam samolot przeszedł najbardziej solidny i rygorystyczny proces certyfikacji w historii.

Bezpieczeństwo jest podstawą wszystkiego co robimy.
Przy konstrukcji samolotu Boeing 787 kładliśmy duży nacisk na bezpieczeństwo – do tej pory Dreamliner’y odbyły już ponad 18 000 bezpiecznych lotów z ponad milionem pasażerów na pokładzie. Innowacyjna technologia Boeinga 787 pozwala na nawigowanie,  monitorowanie pogody, sprawdzanie warunków panujących na lotniskach oraz kontrolowanie stanu samolotu.

Nieustannie udoskonalamy nasze samoloty.
Jeśli tylko dowiemy się czegoś nowego - zarówno podczas testów czy użytkowania samolotów, wykorzystujemy tę wiedzę do doskonalenia naszych samolotów. Takie działania sprawiają, że nasze samoloty stają się jeszcze bardziej bezpieczne.

Więcej na temat certyfikacji dowiesz się z komunikatu prasowego

Samolot pasażerki poddany największej liczbie testów.
Dreamliner został poddany ponad 10 000 godzin testów, z czego 5 000 godzin odbyło się w powietrzu, a  5 000 na ziemi. Samolot ten był testowany w różnych warunkach i w każdych się sprawdził. Odbył testy w tunelach aerodynamicznych, testy wytrzymałości, a także ekstremalne loty oraz loty w niskich temperaturach.

Dlaczego pasażerowie kochają ten samolot?
Chcieliśmy stworzyć samolot, w którym pasażer będzie najważniejszy. I udało nam się to. Udogodnienia dla pasażerów w 787 obejmują:
  • Duże, przyciemniane okna – „każde miejsce znajduje się przy oknie” 
  • Samolot pracuje ciszej, lot jest spokojniejszy
  • Łagodne oświetlenie oparte na technologii LED dostosowane do pracy i odpoczynku
  • Duże, łatwo dostępne luki bagażowe
  • Obniżone ciśnienie i filtry powietrza przyczyniają się do tego, że pasażerowie czują się po locie bardziej wypoczęci
  • Przyjazność środowisku – jest to najbardziej ekonomiczny samolot pasażerski jaki został kiedykolwiek stworzony